Vlasy sú korunou krásy

Či si to uvedomujeme alebo nie, naše vlasy o nás hovoria veľa, odrážajú našu osobnosť a životný štýl. Pestované a zdravo vyzerajúce vlasy môžu slúžiť ako mocný nástroj zvádzania, naopak matné a lámavé vlasy vytvárajú falošný dojem človeka, ktorý sa o seba nestará.

Všetko je vo vlasových folikuloch

Aby si vlasy mohli plniť voje funkcie, musia sa priebežne meniť. Vlasové folikuly disponujú jedinečným mechanizmom, ktorý umožňuje aby sa tieto zmeny uskutočnili. Týmto mechanizmom je rastový cyklus vlasov, v ktorom dochádza k zničeniu pôvodného spodného vlasového folikulu, k jeho následnej regenerácii a sformovaniu nového vlasového folikulu, ktorý dokáže produkovať vlasy iných vlastností. Vlasy teda prechádzajú svojimi tromi, už dobre známymi fázami: anagen (fáza rastu) v ktorej sa tzv. procesom keratinizácie vlasy tvoria a rastú, catagen (fáza útlmu),  keď sa tento aktívny proces utlmuje a nakoniec telogen (fáza pokoja) keď vlas z folikulu vypadáva, vlasový folikul sa vyprázdni a celý proces sa môže začať nanovo. Vlasy máme vždy vo všetkých fázach, v prvej fáze máme 85% vlasov a táto fáza trvá 2-5 rokov, v druhej fáze máme 3% vlasov a trvá najkratšie 2 - 3 týždne a z tretej fáze máme 12% vlasov a trvá 6 - 7 mesiacov. Takto popísaný cyklus je však úplne optimálny. Je ovplyvnený ako u žien, tak aj u mužov mnohými faktormi, nedostatkom minerálov S, Fe, Mg, Zn, vitamínov skupiny B, C, PP, hormonálnymi zmenami, nešetrnou starostlivosťou a nevhodnou kozmetikou, genetickou predispozíciou, stresom, poruchami tráviaceho traktu, vedľajšími účinkami medikamentóznej liečby, autoimunitným ochorením.

Ako získať zdravé a pestované vlasy?

Zdravým vlasom a pokožke neprospieva akákoľvek tepelná úprava v podobe fénovania, kulmovania či žehlenia vlasov. Rovnako aj nešetrné česanie a náročné gumičkové účesy, či chemické zásahy ako je farbenie a odfarbovanie. Takéto zaobchádzanie môže spôsobiť poškodenie nielen vrchnej vrstvy vlasu, ale aj samotného vlasového folikulu, čo podporí vypadávanie, lámanie a štiepenie vlasov.

Ako teda unaveným vlasom vrátiť silu a zároveň podporiť ich rast?

Existuje iba jedno riešenie a to zamerajme sa na vlasový folikul, kde sa vlas tvorí a rastie a podporme pevnosť  a krásu vlasov prírodnými substanciami. BALNEA Dudince vlasový šampón s obsahom liečivej dudinskej minerálnej vody na rast a podporu vlasov, dosahuje kvalitu produktov svetových renomovaných značiek. Jeho jedinečné, vlasom veľmi prospešné vlastnosti, sú zakotvené v unikátnych rastlinných extraktov z potočnice lekárskej (lat. Nastrium officinale) a kapucínky väčšej (lat. Tropaeolum majus).

Kapucínka vačšia v kocke

kapucinka clanok

Kapucínka pochádza z Peru, ale pre svoju dekoratívnosť sa u nás s obľubou pestuje v predzáhradkách, lebo má bohaté sýtofarebné kvety. Ako okrasná rastlina sa nazývala „krvavý kvet z Peru“. Jej latinský názov nie je náhodný. Tropaeolum znamená trofej. Kvety tejto byliny totiž pripomínajú zlatú prilbu trójskych bojovníkov a  listy zase štít.

Kapucínka tonizuje vlasovú pokožku a zabraňuje vzniku lupín . Reguluje mazotok a zabraňuje mastnému vzhľadu vlasov. Má protizápalové vlastnosti a upokojuje podráždenú vlasovú pokožku.

Známa neznáma potočnica lekárska

potocnica clanok

Potočnica lekárska je veľmi stará liečivá bylina, patrí do čeľade kapustovitých a jej starší názov znie žerucha potočná. Vyskytuje sa na nivách pri potokoch a v prameniskách s tečúcou, čistou vodou. Je rozšírená takmer celosvetovo a nájdeme ju aj na našom území.

Jej názov je synonymom rýchlorastúcej vodnej rastliny, ktorá odzrkadľuje rýchly rast vlasov dosiahnutý vysokým obsahom minerálov.

Štúdie potvrdzujú, že obsah síry  a ďalších minerálov ako sú zinok a horčík v oboch rastlinách významne podporujú rast dobre štrukturovaných a zdravých vlasov  a predlžujú ich rastovú fázu.

Všetky aktívne látky, ktoré jedinečný šampón BALNEA Dudince obsahuje v tej najprirodzenejšej podobe, vlasy spevňujú a regenerujú už od korienkov a zároveň aktívne podporujú rast nových a kvalitnejších.

 

 späť 

BALNEA Dudince

Liečivá dudinská minerálna voda je roky zdrojom návštev kúpeľného mesta Dudince. Jej unikátne zloženie dokáže naraz pomáhať ľuďom so srdcovo-cievnymi i pohybovými ochoreniami. Je to vďaka unikátnemu spojeniu oxidu uhličitého a sulfánu.

Aj preto sa združenie Balnea cluster rozhodlo vyvinúť kozmetické prípravky, ktoré túto unikátnu vodu obsahujú.

Kontakt

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

tel: 0905 971 967

e-mail: info@lorin.sk

 

BALNEA CLUSTER DUDINCE

Kúpeľná 109/8, 962 71 Dudince

tel: 0907 835 347

mail: riaditel@dudince.sk

Prevádzkovateľ e-shopu

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

Zapísaná v OR vedenom Okresným súdom Nitra, Oddiel: Sro, Vložka č.: 11843/N,

IČO: 36 535 788

DIČ: 2021479581

IČ DPH: SK2021479581

tel: 036 6315 521

 e-mail: info@lorin.sk

Balnea cluster Dudince © 2020 - Všetky práva vyhradené.