Prírodný lekár

Určite nám dáte za pravdu, že príroda je najlepší liek. V kontraste s našimi uponáhľanými životmi v hlučných mestách a v záplave starostí je príroda pokojná a večná. Dovoľuje nám v nej nájsť úľavu, útočisko pred stresom, šumom civilizácie a večným náhlením sa. Je to miesto pre oddych, utriedenie si myšlienok, nájdenie vnútornej rovnováhy. My v Dudinciach tu také miesto máme, a je to náš LESOPARK BÚROŠ.

Oáza pokoja, ktorá je voľným pokračovaním kúpeľného parku, s rozlohou viac ako 20 hektárov, miesto, ktoré lieči svojim pokojom a tichým prostredím, všadeprítomnými stromami a rastlinami medzi ktorými sú v bezpečnom teréne osadené drevené lavičky, je nepochybne najlepším prírodným lekárom a v týchto horúcich dňoch slúži ako prírodná klimatizácia, čo mi dá za pravdu každý jeden návštevník.

Prechádzka lesoparkom Búroš neprináša len pokoj, uvoľnenie a relaxáciu, ale dodáva nové myšlienky a energiu, prechádzky pomedzi mohutné stromy majú priaznivý dopad nielen na našu myseľ, ale i telo.

prirodny lekar1a

LESOPARK BÚROŠ

prirodny lekar1b

LESOPARK BÚROŠ

 

Kúpeľný chodník zdravia

Už neodmysliteľnou súčasťou lesoparku je kúpeľný chodník zdravia – cvičebné prvky, ktoré sú situované hneď za liečebným domom Rubín, smerom na rímske kúpele a umožňujú zvyšovať fyzickú kondíciu v tichom prírodnom prostredí, pričom sú vhodné pre všetky vekové kategórie, pretože sú zamerané na precvičovanie kĺbov, posilňovanie, ale tiež na zvýšenie kondície a výkonnosti.

prirodny lekar2a

CVIČEBNÉ PRVKY - KÚPEĽNÝ CHODNÍK ZDRAVIA 

prirodny lekar2b

CVIČEBNÉ PRVKY - KÚPEĽNÝ CHODNÍK ZDRAVIA 

 

Wellnes pre vaše nohy

Novinkou, ktorú si Kúpele Dudince, a.s. pripravili v kúpeľnom parku s fitparkom medzi liečebnými domami Smaragd a Rubín je POCITOVÝ CHODNÍK NABOSO vďaka ktorému telo získa množstvo pozitívnych vnemov a zážitkov, priaznivo pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu či srdcovo-cievneho systému, ak máte tzv. plochú nohu, pri poruchách stability, pri polyneuropatiách.

Ku chodníku sa dostanete cez kaviareň Smaragd ´78, takže po prechádzke si môžete dopriať skvelú kávičku. Vyskúšali ste už chodník na boso?

prirodny lekar3a

POCITOVÝ CHODNÍK NA BOSO

prirodny lekar3b

FITPARK MEDZI LIEČEBNÝMI DOMAMI SMARAGD A RUBÍN

 

Po stopách Rimanov

Počas prechádzky lesoparkom Búroš by ste určite nemali vynechať najznámejší dudinský travertín Rímske kúpele, nachádzajúce sa na okraji lesoparku pri prírodnom amfiteátri, ktoré sú známe povesťou o objave liečivej vody. Hovorí sa v nej o víle, ktorá našla strateného syna mocného rímskeho vojvodcu Aquillia. Za prísľub, že daruje slobodu zajatcom, dá vyrúbať lesy a zasiať pšenicu, zaviedla vojvodcu na breh jazierka so zázračnou liečivou vodou, kde ležal jeho syn. Vdýchla mu do úst život a odovzdala ho otcovi.

Rímske kúpele tvorí 32 kamenných bazénov vytesaných do travertínu. Na travertínových stenách týchto bazénov môžete pozorovať skamenené zvyšky tráv, konárov a listov rôznych stromov. Sústavou travertínových útvarov Vás bude sprevádzať Náučný chodník Dudinské travertíny. Okrem Rímskych kúpeľov má ďalších 6 zastávok pri jednotlivých travertínových útvaroch, ktoré nesú meno podľa chorôb, kvôli ktorým ich v minulosti ľudia vyhľadávali.

  • Očný prameň - ľudia verili, že má zázračnú liečivú moc 
  • Šípová Ruženka - v jeho okolí kedysi rástli ruže
  • Travertínová terasa - najmladší útvar skrášľujúci breh rieky Štiavnice
  • Kúpeľný prameň - najväčšia travertínová kopa dosahujúca necelých 10 metrov
  • Tatársky prameň - traduje sa, že je nemým svedkom ukrutností páchaných Tatármi
  • Hostečný prameň - bol využívaný na liečbu reumy.

prirodny lekar4a

RÍMSKE KÚPELE

prirodny lekar4b

HOSTEČNÝ PRAMEŇ

 

Osvieženie počas prechádzky

Osviežiť sa počas prechádzky lesoparkom Búroš môžete minerálnou vodou slatinského typu neďaleko Rímskych kúpeľov a letného amfiteátra pod romantickým dreveným altánkom obklopení mohutnými dubmi a spevom vtáctva a neuveriteľným pokojom. Čo vás možno prekvapí, tak nejde o povestnú minerálnu liečivú vodu, ktorá sa využíva predovšetkým na liečebné účely v kúpeľných hoteloch, dokonca je bez povestného dudinského "zápachu" :-)  Je to úplne iný typ vody. Slatinská je kyselka so zvýšeným obsahom rozpustných minerálov, neobsahuje sírovodík a vďaka tomu, že jej teplota dosahuje 12,6 stupňa Celzia, tak že je skutočne veľmi osviežujúca.

prirodny lekar5a

VODA SLATINSKÉHO TYPU ,,KYSELKA,, 

 

 

 späť 

BALNEA Dudince

Liečivá dudinská minerálna voda je roky zdrojom návštev kúpeľného mesta Dudince. Jej unikátne zloženie dokáže naraz pomáhať ľuďom so srdcovo-cievnymi i pohybovými ochoreniami. Je to vďaka unikátnemu spojeniu oxidu uhličitého a sulfánu.

Aj preto sa združenie Balnea cluster rozhodlo vyvinúť kozmetické prípravky, ktoré túto unikátnu vodu obsahujú.

Kontakt

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

tel: 0905 971 967

e-mail: info@lorin.sk

 

BALNEA CLUSTER DUDINCE

Kúpeľná 109/8, 962 71 Dudince

tel: 0907 835 347

mail: riaditel@dudince.sk

Prevádzkovateľ e-shopu

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

Zapísaná v OR vedenom Okresným súdom Nitra, Oddiel: Sro, Vložka č.: 11843/N,

IČO: 36 535 788

DIČ: 2021479581

IČ DPH: SK2021479581

tel: 036 6315 521

 e-mail: info@lorin.sk

Balnea cluster Dudince © 2020 - Všetky práva vyhradené.