4 dôvody, prečo stráviť letnú dovolenku v Dudinciach

/ alebo: Prečo ísť do Dudiniec i v prípade, že Vás netrápia chorobné ťažkosti. Tento krát nebudem písať o vzácnej dudinskej minerálnej vode (to nabudúce – pretože jej unikátnosť si zasluhuje čisto článok o nej), ale bude určený všetkým, čo hľadajú ideálnu dovolenku, romantický pobyt, relax a či len únik z rýchlej reality.

1. Pokoj, ktorý očarí

Ak patríte medzi tých, ktorí hľadajú miesto (ja som veľmi často googlila a hľadala), kde si dokonale nabijete energiu, odpočiniete si od denného stresu, ponáhľania sa, ruchu mesta, asfaltu, hluku, ale zároveň hľadáte kvalitné služby na najlepšej úrovni, tak v tom prípade sú Dudince pre vás ako stvorené.

Nenájdete tu typické mestské prvky, ale Dudince nemajú charakter ani vidieckeho profilu. Prírodné prostredie s nízkou zastavanosťou, nátura miestneho obyvateľstva, ktorá je typická pohostinnosťou utvára nefalšovanú oázu pokoja.

clanok 4 dovody preco1

2. Miesto, nielen pre liečbu, relax, ale i zábavu pre celú rodinu a letné kúpanie

Dudince sa ešte v nedávnej minulosti spájali s čisto s kúpeľnou liečbou, avšak už dávno neplatí, že kúpele navštevujú iba ľudia, ktorí trpia nejakým ochorením a potrebujú liečbu. Dudince vyhľadávajú aj čoraz viac mladšie ročníky, veľa mladých ľudí v produktívnom veku, ktorí potrebujú načerpať energiu a oddýchnuť si. Žijeme rýchlo, no nechceme, aby si tempo a práca začali vyberať svoju daň už v pomerne mladom veku. Dobrá správa je, že Dudince mysleli na všetkých a na svoje si tu prídu všetci.

Návštevníci si v Dudinciach môžu naozaj výdatne oddýchnuť i aktívne. Na výber majú všetci, či už uprednostňujú aktívny pohyb – cykloturistiku (okolie Dudiniec prináša možnosti využitia miestnych cyklotrás a navštívenie viacerých atraktivít regiónu Hont), športové aktivity – bowling, tenis, stolový tenis, či kúpeľný chodník zdravia – ktorý spája prechádzku a cvičenie v exteriéri na nenáročných cvičebných zariadeniach strojoch umiestnených v lesoparku Búroš, či prechádzky do viníc a pivničiek s ochutnávkou výborných lokálnych vín, alebo i tí, ktorí preferujú wellness služby, či kúpalisko Dudinka. Kúpalisko Dudinka sa nachádza asi 300m od kúpeľných domov, svojim návštevníkom poskytuje relax, letnú zábavu pri vode a úľavu od zdravotných ťažkostí.

clanok 4 dovody preco2

3. Letná nezabudnuteľná atmosféra

Určite, si teraz poviete, že týmto 3. dôvodom vyvrátim dôvod 1, ale to tak nie je. Dudince sú naozaj čarovným miestom, kde nájdete množstvo kontrastov, ale ktoré tu žijú v harmónii, čo vám určite potvrdí každý jeden návštevník. Od mája sa návštevníci môžu tešiť na množstvo kultúrnych podujatí v kúpeľnom parku či na letnom amfiteátri, kde si na svoje prídu naozaj všetci. Či už ide o tradičné podujatia s dlhoročnou tradíciou - Otvorenie kúpeľnej sezóny, Dudinské kultúrne leto, či Otvorené pivničky a v septembri Dudinské vinobranie, tohtoročnou novinkou je Prebúdzanie prameňov, či Pocta Jarovi Filipovi, Festival Hontianskych chutí. Večere môžete stráviť nielen oddychom v tichom prostredí, ale kúpeľný park vám ponúka nezabudnuteľnú atmosféru kaviarničiek so živou hudbou, tancom a príjemným personálom.

clanok 4 dovody preco3

4. Očarujúce okolie a práca šikovných ľudí v regióne

Turisticko informačnú centrum sídliace v kúpeľnom parku sprostredkúva zaujímavé výlety do blízkeho okolia regiónu Hont, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať históriu, tradície, život a prácu obyvateľov regiónu Hont. V ponuke sú výlety za slovenskými krásami v okolí (Banská Štiavnica, Kaštieľ vo Sv. Antone, Želiezovce, kamenné obydlia Brhlovce, Lišov, Súdovce, Stará hora Sebechleby...), ale i do blízkeho Maďarska (Ostrihom, Budapešť, mestá na Dunaji...).

clanok 4 dovody preco4

 

 späť 

BALNEA Dudince

Liečivá dudinská minerálna voda je roky zdrojom návštev kúpeľného mesta Dudince. Jej unikátne zloženie dokáže naraz pomáhať ľuďom so srdcovo-cievnymi i pohybovými ochoreniami. Je to vďaka unikátnemu spojeniu oxidu uhličitého a sulfánu.

Aj preto sa združenie Balnea cluster rozhodlo vyvinúť kozmetické prípravky, ktoré túto unikátnu vodu obsahujú.

Kontakt

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

tel: 0905 971 967

e-mail: info@lorin.sk

 

BALNEA CLUSTER DUDINCE

Kúpeľná 109/8, 962 71 Dudince

tel: 0907 835 347

mail: riaditel@dudince.sk

Prevádzkovateľ e-shopu

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

Zapísaná v OR vedenom Okresným súdom Nitra, Oddiel: Sro, Vložka č.: 11843/N,

IČO: 36 535 788

DIČ: 2021479581

IČ DPH: SK2021479581

tel: 036 6315 521

 e-mail: info@lorin.sk

Balnea cluster Dudince © 2020 - Všetky práva vyhradené.