Hydratácia v zime: pravda - nepravda?

Keďže sa o hydratačných prípravkoch (pleťové krémy, mlieka, pleťové masky) vyslovilo mnoho nepresností, skúsme sa tejto téme venovať aj v našom blogu.

V odbornej terminológii sa pojednáva o dvoch základných typy emulzií kozmetických prípravkov

  • Typ olej vo vode (zistíme tak, že keď si nanesieme krém na chrbát ruky a pokvapkáme vodou, krém sa s vodou zmieša a zmyje), tu olej tvorí vnútornú časť a voda vonkajšiu časť a preto je táto emulzia náchylná na rýchlejšie vysychanie. Na pokožke netvorí mastný, ochranný film. Takouto emulziou sú pleťové a telové mlieka, a tzv. soft, ľahké, prevzdušnené krémy. Pri prípravkoch tohoto typu sa na hydratáciu pleti do prípravkov pridávajú aktívne látky ako hustejšie rastlinné oleje a maslá, ako hroznový olej, sézamový olej, urea, panthenol, sacharidy...
  • Typ voda v oleji (zistíme tak, že keď si nanesieme krém na chrbát ruky a pokvapkáme vodou, táto vytvorí zreteľné okrúhle kvapôčky, nemiešateľné s krémom), v tomto prípade je usporiadanie opačné a voda je uzavretá vnútri. Dnes však už to nie sú tie ťažké, na pleti sa lesknúce krémy. Pokrok aj v tomto odbore kráča vpred míľovými krokmi a niet sa čomu čudovať. Veď kozmetika nás sprevádza počas celého života.

Moderné technológie vedia do olejového základu zakomponovať až do 75% vody a vytvoriť tým prípravok s úžasným hydratačným účinkom, ktorý vytvorí na pleti jemný povlak mastnejších látok (zabraňujú vysychaniu vzácnej pokožkovej vody) a na strane druhej voda v kréme hydratuje rohovinu a medzibunkové priestory pokožky.

hydratacia v zime clanok

 

Zostáva už len zodpovedať na otázku: Hydratovať v zime alebo nie?

Žiaľ, aj keď túto obavu už popreli mnohí odborníci, pochybnosti a mýty pretrvávajú dodnes. Naša pleť sa v priebehu roka mení. Jedno ale zostáva rovnaké. Potreba hydratácie. HYDRATÁCIA JE PRE PLEŤ KĽÚČOVÁ VŠETKÝCH 12 MESIACOV V ROKU. Hydratačných prípravkov sa báť nemusíme. Rozhodne neplatí, že voda v nich obsiahnutá zamrzne na tvári, a tak spôsobí jej popraskanie. Alebo ináč, videli ste už niekoho, kto by mal počas mrazivých dní na tvári cencúle? Naopak – vyživená a hydratovaná pleť sa s výkyvmi teplôt, mrazom, vetrom, ale aj suchým vzduchom z prekúrených miestností vyrovná oveľa lepšie. Navyše v zime je pleť zvyčajne suchšia ako v lete, a tak je treba včas zasiahnuť. Vnikajúcim riešením je moderný hydratačný prípravok s ľahkým zložením, ktorý zároveň hydratuje hĺbkovo a intenzívne. BALNEA Dudince telové hydratačné mlieko s obsahom dudinskej minerálnej vody hydratuje pleť 24 hodín bez pocitu mastnoty a upchávania pórov. Navyše obsahuje prospešné rastlinné oleje a maslá. Sézamový olej s vysoko regeneračnými a zvláčňujúcimi účinkami, ktorý je obzvlášť vhodný na problematickú pleť. Hroznový olej, ktorý dokonale uzamyká vlhkosť v pleti, ošetrujúce bambucké maslo a nenahraditeľný panthenol. Hydratačný účinok je podporený patentovanou zložkou FUCOGEL, ktorá obnovuje kvalitu kožnej bariéry a u citlivej a suchej pokožky výrazne redukuje pocit pnutia, a podráždenia. Mlieko bude rozmaznávať, hydratovať a chrániť vašu pokožku celý deň. Dodáva hebkosť a zanechá vašu pleť krásne prevoňanú a hodvábne vláčnu.

Ak uznáte za vhodné, môžete si ho nanášať aj viackrát denne. Vynikajúce po sprche, kúpeli, alebo len tak položené na umývadle ako univerzálnu a rýchla pomoc pre suchú pokožku kdekoľvek na tele. V zime vám zaň poďakujú aj vaše ruky.

 

 späť  

 

 

BALNEA Dudince

Liečivá dudinská minerálna voda je roky zdrojom návštev kúpeľného mesta Dudince. Jej unikátne zloženie dokáže naraz pomáhať ľuďom so srdcovo-cievnymi i pohybovými ochoreniami. Je to vďaka unikátnemu spojeniu oxidu uhličitého a sulfánu.

Aj preto sa združenie Balnea cluster rozhodlo vyvinúť kozmetické prípravky, ktoré túto unikátnu vodu obsahujú.

Kontakt

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

tel: 0905 971 967

e-mail: info@lorin.sk

 

BALNEA CLUSTER DUDINCE

Kúpeľná 109/8, 962 71 Dudince

tel: 0907 835 347

mail: riaditel@dudince.sk

Prevádzkovateľ e-shopu

LORIN, spol.s r.o.
Ku Bratke 1, 934 05 Levice, SR

Zapísaná v OR vedenom Okresným súdom Nitra, Oddiel: Sro, Vložka č.: 11843/N,

IČO: 36 535 788

DIČ: 2021479581

IČ DPH: SK2021479581

tel: 036 6315 521

 e-mail: info@lorin.sk

Balnea cluster Dudince © 2020 - Všetky práva vyhradené.